Łóżka tapicerowane dla rozmaitych wnętrz

Łóżka tapicerowane stanowią bardzo uniwersalne rozwiązanie, które wspaniale zaprezentuje się w nowoczesnych sypialniach. Każdy taki mebel pozwala w wyjątkowy sposób zaprezentować unikalne wzornictwo, które wnosi do wnętrza sypialni swą unikalną koncepcję stylistyczną. Obszerne zagłówki sprawiają, że wnętrze staje się przytulne, a także w idealny sposób eksponują obicia. Wykończenie zagłówków dostępne jest w wielu wariantach kolorystycznych z unikalnymi wzorami oraz w wariantach z pikowaniem albo bez. Nowoczesne łóżka tapicerowane ze stelażem dostępne są także z pojemnikiem na pościel jako opcją dodatkową lub w komplecie. Zalety tego rozwiązania są przede wszystkim odczuwalne w małych mieszkaniach, w których mebel ten często odciąża szafy i przeznaczony jest do przechowywania wielu innych rzeczy poza pościelą. Łóżka tapicerowane występują w rozmaitych wymiarach. Wszystkie zagwarantują swobodę w trakcie samotnego snu oraz z najbliższą osobą, a także pozwolą na przechowywanie np. złożonych ubrań.

Łóżka tapicerowane

Wygoda i bezpieczeństwo w dobrej cenie – nowoczesne łóżka tapicerowane

Łóżka ze stylowym zagłówkiem to nie jest wyłącznie świetny element aranżacji, który sprawi, że sypialnia całkowicie zmieni swe oblicze. Cechują się także wieloma istotnymi walorami praktycznymi. Mnogość dostępnych na rynku modeli oferuje rozmaite funkcjonalności. Duże zagłówki zapobiegną nieprzyjemnym zderzeniom ciała ze ścianą, a przestronne pojemniki na pościel spełnią rolę dodatkowych schowków. Ponadto, tapicerowane łóżko ze stelażem można kupić w atrakcyjnej cenie, niezależnie od jego wielkości. Niedrogie łóżka z wygodnym i niezwykle trwałym materacem dostępne są w wersji jednoosobowej nawet za 700 zł, dwuosobowe zaś już od 1000 zł. 

Łóżko tapicerowane z pojemnikiem LISA 140

Dobry stosunek powierzchni spania do ceny to jeden z głównych powodów, dla których łóżka tapicerowane z roku na rok zyskują coraz większą liczbę miłośników. Dobrymi przykładami są modele firmy Meble Marzenie. To marka, która od lat specjalizuje się w produkcji i projektowaniu innowacyjnych mebli tapicerowanych na każdą kieszeń. Jedne z jej flagowych projektów to łóżka do sypialni: Lily oraz Dolores. Modele te dostępne są na rynku w kompletach z trwałymi stelażami z drewna brzozowego, oraz materacami z wieloma stopniami twardości. Zastosowane w łóżkach Lily i Dolores wytrzymałe gatunki drewna wysokiej jakości, gwarantują wieloletnią żywotność i niezmienną wygodę. Nowoczesne materiały, z których stworzono dołączone do kompletów materace, pozwalają oddychać całej powierzchni przylegającego ciała, a także zapewniają optymalne otropedyczne podparcie. Poszukując odpowiedniego zestawu z dobrym materacem, skłońmy się raczej ku modelom średnio twardym. Są one bowiem najczęściej rekomendowane przez ekspertów i lekarzy ortopedów.

Łóżka tapicerowane

Jak najlepiej wkomponować łóżko tapicerowane w wystrój sypialni?

Podobnie jak większość typów nowoczesnych mebli, łóżka tapicerowane z pojemnikiem na pościel dostępne są w niemal każdej popularnej konwencji wzorniczej. Podstawowym parametrem, który należy wziąć pod uwagę, są odpowiednie wymiary łóżka do sypialni. Należy odnieść je nie tylko do długości i szerokości pomieszczenia, lecz także do znajdującego się w nim umeblowania oraz spersonalizowanych potrzeb. Warto pamiętać o fakcie, iż konkretne warianty wzornicze dostępne są w całym wachlarzu rozmiarów. To pozwoli zdecydować się na upragniony model zarówno właścicielowi przestronnej, jak i kompaktowej sypialni. Zagłówki z atrakcyjnymi obiciami skutecznie przyciągają wzrok i mogą zdominować wystrój pomieszczenia. Dlatego warto zawęzić zbiór potencjalnych pozostałych elementów projektu tak, by pasowały one do konkretnego obicia. Najciekawsze warianty umeblowania tworzone są dzięki kompatybilności wzorniczej łóżka oraz szafek, a także półek wiszących w jego okolicy lub bezpośrednio nad nim. Należy dopilnować, by sąsiadujące meble były dopasowane do łóżka nie tylko pod względem kolorystycznym, lecz także w kwestiach konwencji wzorniczych. Elementy wystroju powinno się komponować, nie zapominając także o niepozornych, lecz jakże ważnych nóżkach oraz zanóżkach.

Ciekawe propozycje aranżacyjne dla osób planujących zakup łóżka ze stelażem

Przestronne łóżka z obiciem prezentują się szczególnie atrakcyjnie w kompozycji z dopasowanymi wzorniczo szafkami przyłóżkowymi. Dodatkowa obecność lampki na szafce wspaniale wyeksponuje finezyjne wzory oraz warianty kolorystyczne atrakcyjnych obić. Jeśli znajdujemy się dopiero na etapie projektowania wnętrza i zależy nam na wstawieniu dużego łóżka tapicerowanego dla dwóch osób, warto rozważyć budowę wnęki ściennej z górnym oświetleniem LED lub halogenowym. Finezyjny zagłówek może wtedy stanowić centralny punkt aranżacji wnętrza. Umieść nad nim ciekawy element dekoracyjny, najlepiej z grafiką oddającą klimat pomieszczenia.

Łóżko tapicerowane NEVADA

W ofertach sklepów online dostępne są także modele łóżek tapcierowanych, które dostosowane są do usytuowania w środkowej części sypialni. Rozwiązanie takie tworzy wspaniały duet z wyważonym kontrastem między centralnie ustawionym łóżkiem, a pozostałymi elementami wystroju. Szczególnie efektowne wydają się kontrasty między jasnym, wyrazistym kolorem łóżka a stonowaną, przygaszoną kompozycją kolorów tła. Obszerny zagłówek z unikalnym wzorem obicia oraz przyciągającym uwagę kolorem to wyjątkowa okazja do zaimponowania swymi umiejętnościami aranżacyjnymi. Dokup do niego komplet pościeli z dopasowanymi wzorami poszewek.

Łóżko VERONA 180

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *