Trendy w meblach kuchennych, czyli co będzie modne w 2023 roku

Jakie trendy w meblach kuchennych będą najpopularniejsze w 2023 roku? Wiele z nich to kontynuacja wcześniejszych trendów, ale pojawią się również zupełnie świeże nowe pomysły i style.

Minimalistyczna elegancja

W 2023 roku kuchnie będą wyróżniać się minimalistycznym designem i prostymi, eleganckimi liniami. Meble kuchenne w tym stylu mogą być wykonane z gładkich powierzchni, takich jak matowe panele lub lśniące laminaty. W takiej aranżacji warto również zwrócić uwagę na dyskretne, ukryte rozwiązania przechowywania, które pozwolą utrzymać porządek i estetykę.

trendy w meblach kuchennych 2023

Kontrasty i połączenia materiałów

Kombinacja różnych materiałów i kontrastujących faktur może dodać kuchni charakteru. Na przykład, można zestawić drewno z betonem lub stalą nierdzewną, aby stworzyć interesujące połączenie tradycji i nowoczesności. Ciekawym rozwiązaniem może być również łączenie matowych i lśniących powierzchni, które dodadzą aranżacji głębi. Jeśli chodzi o kolory to nadal popularne są zestawienia jasnych i ciemnych kolorów, takich jak biel z głębokim granatem lub pastelowy róż z czernią. Niekwestionowaną królową tego roku jest jednak szałwiowa zieleń. Ten kolor pojawiał się już w minionym roku w zestawieniach najmodniejszych kolorów kuchennych, ale to właśnie w roku 2023 osiągnie szczyt swojej popularności! Doskonale współgra z odcieniami butelkowej zieleni oraz bieli, nadając Twojej kuchni harmonii i sielankowego nastroju.

trendy w meblach kuchennych 2023
trendy w meblach kuchennych 2023

Granat, kobalt i pudrowy róż

Odważne odcienie granatu i kobaltu z pewnością zagoszczą w kuchniach osób, które lubią eksperymentować. Doskonale współgrają zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi elementami aranżacji, co czyni go niezwykle wszechstronnym rozwiązaniem kolorystycznym. Natomiast delikatna różowa barwa idealnie nadaje delikatności i romantycznego charakteru zarówno nowoczesnym, jak i klasycznym projektom kuchennym. Ten kolor pasuje zarówno do jasnych, jak i ciemnych akcentów, dlatego może znaleźć miejsce nie tylko w kuchniach o wyraźnie kobiecym wydźwięku.

trendy w meblach kuchennych 2023
trendy w meblach kuchennych 2023

Kuchnia w stylu retro

Trendy w meblach kuchennych roku 2023 to również wielki powrót stylu retro. Kuchnie inspirowane latami 50. i 60. będą cieszyć się popularnością. Ciepłe, pastelowe kolory, zaokrąglone kształty mebli i nostalgiczny urok retro dodadzą kuchni wyjątkowego uroku.

trendy w meblach kuchennych 2023

Wyspy kuchenne

Wyspy kuchenne od dawna cieszą się popularnością, nie tylko ze względu na ich estetyczny aspekt, ale także niezwykłą funkcjonalność. W 2023 roku możemy spodziewać się nowatorskich rozwiązań dotyczących wysp kuchennych. Zamiast tradycyjnych, prostokątnych brył o ostrych kątach, w kuchniach zagoszczą wyspy o zaokrąglonych, miękkich krawędziach lub nawet o nieregularnych, organicznych kształtach. Ważnym elementem wysp kuchennych w roku 2023 będzie również ich funkcjonalność, uwzględniająca większą liczbę szuflad i skrytek.

Biżuteria w kuchni

Biżuteria kuchenna to nic innego jak dekoracyjne wykończenia mebli, a zwłaszcza uchwytów. W tym roku niezwykle modne będą uchwyty wykonane ze stali lub mosiądzu, zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych wzorach, jak i w bardziej sielankowym, staromodnym stylu. Coraz bardziej popularnym dodatkiem do mebli kuchennych stają się również również ozdobne, wymienne gałki z kwiecistymi wzorami.

Urządzając własną kuchnię warto pamiętać o tym, że trendy mogą się różnić w zależności od preferencji i stylu każdej osoby. Ważne jest, aby wybrać aranżację, która odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom i gustom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *