Jak dobrać materac do wagi i wzrostu – poradnik

Dobór odpowiedniego materaca jest kluczowy dla komfortu snu i zdrowia kręgosłupa. Wybierając materac, warto kierować się nie tylko preferencjami dotyczącymi twardości, ale również wzrostem i wagą użytkownika. W tym artykule przyjrzymy się, jak dobrać materac do wagi i wzrostu, korzystając z przykładów materacy marki Sembella.

Dlaczego wzrost i waga są ważne przy wyborze materaca?

Wzrost i waga wpływają na sposób, w jaki ciało rozkłada się na powierzchni materaca. Osoby o większej masie ciała potrzebują mocniejszego wsparcia, aby uniknąć nadmiernego zapadania się w materac, co może prowadzić do bólu pleców i problemów z krążeniem. Z kolei osoby lżejsze mogą potrzebować bardziej miękkiego materaca, który lepiej dopasowuje się do kształtu ich ciała, zapewniając odpowiednie podparcie.

Jak dobrać materac do wagi?

  • Osoby lekkie (do 60 kg):

Materac miękki lub średni. Zapewni to odpowiednie wsparcie przy jednoczesnym komforcie. Idealnym wyborem mogą być materace piankowe lub lateksowe, które dobrze dopasowują się do kształtu ciała.

jak dobrać materac do wagi - materac Smart Natura marki Sembella

Przykład: Materac kieszonkowy SMART NATURA – oferuje odpowiednie wsparcie i komfort dla lżejszych użytkowników dzięki swojej konstrukcji z kieszeniowymi sprężynami i elastycznymi materiałami.

  • Osoby o średniej wadze (60-100 kg):

Materac średni lub twardy. Zapewnia to równowagę między wsparciem a komfortem. Materace sprężynowe kieszeniowe mogą być dobrym wyborem ze względu na ich elastyczność i zdolność do podparcia ciała.

Materac kieszonkowy Modulia Comet marki Sembella

Przykład: Materac kieszonkowy MODULIA COMET – materac kieszeniowy o zwiększonej twardości, który doskonale sprawdza się dla osób o średniej i wyższej wadze, dostępny w różnych rozmiarach.

  • Osoby ciężkie (powyżej 100 kg):

Materac twardy lub bardzo twardy. Zapewni to odpowiednie wsparcie i zapobiegnie nadmiernemu zapadaniu się materaca. Warto rozważyć materace hybrydowe, które łączą różne technologie, aby zapewnić maksymalne wsparcie.

materac Comfeel speed - jak dobrać materac do wagi

Przykład: Materac kieszonkowy COMFEEL SPEED – łączy piankę lateksową z kieszeniowymi sprężynami, oferując solidne podparcie przy zachowaniu komfortu.

Jak dobrać materac do wzrostu?

  • Osoby niskie (do 160 cm):

Standardowe materace będą odpowiednie, ale warto zwrócić uwagę na długość materaca. Powinien być on przynajmniej o 20 cm dłuższy niż wzrost użytkownika.

jak dobrać materac do wzrostu

Przykład: Materac kieszonkowy MODULIA SKY – dostępny w różnych rozmiarach, idealny dla osób o niższym wzroście.

  • Osoby średniego wzrostu (160-180 cm):

Większość standardowych materacy będzie odpowiednia. Należy jednak upewnić się, że materac ma odpowiednią długość, aby zapewnić komfortowy sen.

materac multi pocket Amber Plus

Przykład: Materac Multi Pocket AMBER PLUS – dostępny w długościach do 200 cm, zapewnia wygodę dla osób o średnim wzroście.

  • Osoby wysokie (powyżej 180 cm):

Konieczne jest, aby materac miał długość co najmniej 200 cm, aby zapewnić odpowiednie podparcie całego ciała.

materac Arena - jak dobrać materac

Przykład: Materac kieszonkowy ARENA – dostępny w długościach do 200 cm, idealny dla wysokich osób.

Wybór odpowiedniego materaca jest kluczowy dla jakości snu i zdrowia kręgosłupa. Pamiętaj, aby kierować się nie tylko preferencjami dotyczącymi twardości, ale również wagą, wzrostem, a nawet budową ciała.  Materace Sembella oferują szeroki wybór modeli, które spełnią potrzeby różnych użytkowników.

Niezależnie od tego ile ważysz oraz ile masz wzrostu, z pewnością znajdziesz idealny materac Sembella dla siebie. Wszystkie modele dostępne są w atrakcyjnych cenach na naszej stronie i-meble.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *